Јуче је у манастиру Свете Тројице у Пљевљима, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио Свету архијерејску Литургију и помен поводом годишњице упокојења настојатеља манастира протосинђела Владислава.
Подсећајући присутне на блажене успомене о. Владислава Преосвећени Епископ Атанасије је рекао да оно што би се посебно могло издвојити за оца Владислава су две ствари. Прва је да је био јако приступачан за сарадњу са другим члановима Цркве, и друга карактеристика, да је отац Владислав је био само на корист својој Цркви, своме братству.
Након Божанске Литургије у храму сви присутни су, предвођени Епископом Атанасијем пошли до манастирског гробља где је освештано крсно знамење упокојеном протосинђелу Владиславу.