U susret prazniku Svetog oca Vasilija Ostroškog Čudotvorca grupa odvažnih Durmitorki i Durmitoraca predvođenih žabljačkim parohom protorejerom Milivojem Jovovićem pješke je pohodila manastir Ostrog.
Nakon Svete liturgije, koja je odslužena u žabljačkom hramu 10. maja u ranim jutarnjim časovima, krenuo je molitveni hod ka ostroškoj svetinji. Vođeni Časnim krstom žabljački hodočasnici, njih oko 40, prešli su put dugačak preko 90 kilometara.
Praćeni promjenljivim i kišnim vremenom Durmitorci nisu posustali na ovom putovanju koje je izazov i za mnoge putnike koji putuju automobilima. Ljubav prema Božijem ugodniku Svetom Vasiliju i molitva za zdravlje i spasenje bližnjih krijepile su ih na molitvenom hodu ka svetitelju kome se mole ljudi širom cijele vaseljene. U četvrtak 11. maja, u navečerje praznika Svetog Vasilija Durmitorci su stigli u ostrošku svetinju.
Poklonili su se moštima Svetog oca Vasilija i krenuli nazad svojim domovina, noseći radost i blagoslov iz najveće svetinje slovenskoga juga. Svojim hodočašćem Žabljačani su još jednom povezali planinu Durmitor i blagoslovenu Ostrošku goru.
Izvor: Eparhija budimljansko-nikšićka