У издању Института за српску културу (Никшић, 2024), објављена је књига чији су приређивачи двојица аутора, др Љубомир И. Милутиновић и др Будимир Р. Алексић, „Епски пјевачи Андрије Лубурића“, чије ће прво представљање бити одржано у сали никшићког Захумља, у уторак, 15. октобра са почетком у 19 часова у оквиру репертоара октобарске културне сцене Никшића, а на промоцији ће учествовати: потпредсједник Владе Црне Горе, проф. др Будимир Алексић, проф. др Мирослав Додеровић, мр књижевник и политиколог Александар Ћуковић и уредница Трибине „Свободијада“, књижевница Милица Бакрач.
Овој књизи претходило је такође престижно издање Института за српску културу (Никшић, 2023), такође истих приређивача, др Љубомира И. Милутиновића и др Будимира Р. Алексића, „Епски јунаци у збирци Андрије Лубурића.“
Одломке из епских пјесама заступљених у књизи „Епски пјевачи Андрије Лубурића“ у Захумљу ће пјевати уз гусле чланови Друштва за његовање традиционалног српског пјевања уз гусле „Свети Сава“ из Подгорице, народни гуслари: Рајо Војиновић, Максим Војводић, Витомир Арсенић, Васо Ђондовић, Жељко Вукчевић и Миладин Анђелић.
Као рецензенти новог издања епских пјесама које је сакупио Андрија Лубурић на 1136 страна потписују се: проф. др Мирослав Додеровић (Универзитет Црне Горе, Филозофски факултет) и проф. др Биљана Бабић (Универзитет у Бањој Луци, Филолошки факултет). Уредник издања је др Никола Маројевић, издавач др Будимир Алексић, лектор др Драгомир Козомара а књига је објављена у едицији Монографије, књига 60. Фотографија на насловној страни ауторство је Алојза Шмауса: Танасије Вућић и Андрија Лубурић (Берлин, 1927).
У уводу издања приређивачи наглашавају да је Андрија Лубурић значајан записивач и сакупљач епских народних пјесама и да његова збирка има историјско-хроничарски карактер. „Лубурићеву збирку чини близу осам стотина пјесама са више од двјеста хиљада стихова. Највише је пјесама о Бају Пивљанину (око осамдесет). Наводимо најпознатије Лубурићеве пјеваче и њихов број пјесама заступљен у овој студији. То су Танасије Вућић из Бијеле код Шавника (1), најталентованији епски пјесник-пјевач и гуслар, Шуто Роћеновић из Жупе Никшићке (10), Мишур Дуловић из Доње Мораче (15), Павле Косановић из Бањана (11), Митар Вујачић из Грахова (9), Крсто Бјелица из Рудина (6), Никола Лазарев Вујовић са Чева (12), Видак Никчевић из Пјешиваца (9), Тривко Бучалина из Голије (9), Вуле Окиљевић из Гацка (14), Вуле Рњез из Невесиња (9), Новица Цвијовић из Пљеваља (11) и Богдан Зоговић из Полимља (13).“