U petak, 4. aprila, u prostorijama Matice srpske – Društva članova u Crnoj Gori u sklopu tribine Bios Theoretikos predavanje je održao mr Matija Stojanović, doktorand na Pravnom fakultetu u Beogradu i saradnik u nastavi na Pravnom fakultetu u Podgorici.
Tema njegovog predavanja bila je Crna Gora: istorijsko pravne i ustavnopravne rasprave. Program je vodio Luka Spasojević.
Predavanje je otvorilo prostor za diskusiju o mnogim zanimljivim pitanjima koja se tiču nedovoljno kritički nastrojene stručne javnosti prema važnim istorijskim zbivanjima, poistovjećivanja običajnog i ustavnog prava, površnog tumačenja događaja iz prošlosti bez pravno valjanog obrazloženja, revizije istorijskih fakata, pogrešne upotrebe pravne terminologije i apostrofiranja značaja istorijskopravnih tekovina u kreiranju ustavnopravnog poretka.
Izvor: Matica srpska