Na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, 13. juna 2024. ljeta Gospodnjeg, Mitropolit crnogorsko-primorski g. Joanikije, Mitropolit kemerovski i prokopijevski g. Aristarh i Arhiepiskop g. Jefrem služili su Svetu liturgiju u hramu Pokrova Presvete Bogorodice u gradu Polisajevo.
Arhijerejima su sasluživali: sekretar kemerovskog eparhijskog upravnog odbora protojerej Dimitije Moškin, sekretar Mitropolita Joanikija protojerej Ostoja Knežević, arhimandrit Nikolaj (Gutovič), protojerej Vitalije Makarov, protojerej Arkadije Rahov, protojerej Aleksandar Gusakov, sveštenici Andrej Gutovič, Jovan Pavljuj, Artemije Nikanorov, đakoni Vjačeslav Lanski, Arkadij Tiškin i Vjačeslav Soboljev.
Na Liturgiji je pojao muški hor Kuzbaske pravoslavne duhovne seminarije pod upravom protojereja Sergija Gudkova.
Prije pričešća, besjedom se sabranom vjernom narodu obratio sveštenik Artemije Nikanorov.
Po otpustu Mitropolit Aristarh je proiznio besjedu u kojoj je govorio o događaju preslavnog Vaznesenja Gospodnjeg na nebo i o njegovom značenju za svakog čovjeka. Osobite riječi blagodarnosti Mitropolit Aristarh je uputio Mitropolitu Joanikiju i njegovoj pratnji. U znak sjećanja na ovu službu vladika Aristarh je uručio Mitropolitu Joanikiju krst i panagiju, a protojereju Ostoji Kneževiću naprsni krst.
Visokopreosvećeni Mitropolit Joanikije je odlikovan međunarodnom nagradom ‘Zvijezda Dostojevskog’.
U svojoj besjedi vladika Joanikije je istakao važnost evharistijskog opštenja i jedinstva među pravoslavnima, zablagodario na toploj dobrodošlici i gostoljublju. Kao sjećanje na ovu posjetu, podario je Mitropolitu Aristarhu komplet insignije.
Foto: Kuzbaska mitropolija