Gradnja Pravoslavne gimnazije “Sveti Sava” počela je prije nešto više od dvije godine. Radovi na fasadi već su završeni, a unutrašnje uređenje nalazi se u završnoj fazi.
“Što se tiče unutrašnjih radova, mi smo u završnoj fazi, negdje otprilike na 95% posla. Šta to znači? Da su sad ušli parketari – to je ta završna faza radova. Molerski, gipsarski radovi su skoro privedeni kraju. Što se tiče same opreme za školu, za učionice, fiskulturnu salu i ostalo, to je već sve poručeno i treba da se isporuči“, kazao je o. Dalibor Milaković, podgorički paroh, za Gradsku televiziju.
Škola će biti opremljena najsavremenijom tehničkom i didaktičkom opremom, a svaka učionica imaće grijanje, hlađenje i ventilaciju. Planom je predviđeno osam osnovnih učionica i isto toliko kabineta, uz specijalizovane prostorije za prirodne nauke, informatiku i umjetnost.
“Imaćemo učionicu sa muzičkom koncertnom salom za 80 ljudi, u kojoj će moći popodne da se održavaju koncerti. I pored svega toga, čime se ponosimo, škola ima svoj amfiteatar, jednu ozbiljnu čitaonicu, gdje djeca posle nastave mogu da uče svoje gradivo i da se posvete čitanju knjiga“, istakao je Milaković.
Škola trenutno broji 105 učenika raspoređenih u pet odjeljenja, dok je u prvu godinu upisano još 45 đaka. Planom je predviđeno da odjeljenja ne prelaze više od 26 učenika. Otvaranje nove zgrade očekuje se najkasnije početkom drugog polugodišta, a ako radovi budu gotovi ranije, učenici bi mogli da pređu već na jesen.
Izvor: Gradska.me