Saborni Hram Podgorica

Saopštenje za javnost Crkvene Opštine podgoričke

5. 5. 2021. g.

Hristos Vaskrse!

 

Čestitajući vjernom narodu i svim ljudima dobre volje najradosniji hrišćanski praznik Vaskrs, molimo se Vaskrslom Gospodu da od cjelokupnog ljudskog roda u čitavom svijetu otkloni najnoviju pandemiju virusa korona koja je odnijela više od milion života u svijetu i koja je ostavila teške posledice po zdravlje ljudi.

Iz tog razloga obavještavamo vjerni narod da, kao i prethodne godine, Crkvena opština podgorička, iz razloga poštovanja zdravstvenih mjera i nemogućnosti održavanja javnih skupova sa većim brojem ljudi, neće organizovati tradicionalne Litije za Markovdan ( 8. maj ) i za Svetog Vasilija Ostroškog (hodočašće za Ostrog, 10.  maja).

Praznik Svetog Marka zaštitinika grada Podgorice i Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca proslavićemo služenjem Svetih Liturgija u hramovima Podgorice.

Ostajemo u nadi da će Vaskrsli Gospod donijeti zdravlje cjelokupnom ljudskom rodu, kao i pokoj dušama svima koji su postradali u savezničkom bombardovanju Podgorice 5. maja 1944. godine.

Hristos Vaskrse ! Vaistinu Vaskrse !

U Podgorici, 5.5.2021.g.

Crkvena Opština podgorička