Petar Petrovic Njegos

Petar Petrović-Njegoš

Večeras zatvaranje Njegoševih dana u Nikšiću

Ime: 12.11.2024-Milica Bakrac- Njegosevi dani; Opis: Večeras zatvaranje Njegoševih dana u Nikšiću Tip: audio/mpeg

U okviru manifestacije „Dani Njegoševi“ u utorak, 12. novembra, sa početkom u 19 časova u nikšićkom Zahumlju će biti promovisamo novo izdanje pjesničkog zbornika, „Pisma iz Crne Gore“, u kojem su sabrane pjesme deset savremenih pjesnika iz Crne Gore, u prevodu na rumunski jezik naše pjesnikinje koja živi u Rumuniji, Ljubice Rajkić (Ljubita Raicihi).

Na istoj večeri predstaviće se pjesnici i kulturni radnici iz Saveza Srba Rumunije: Ognjan Krstić, predsjednik Saveza Srba u Rumuniji, Saša Jašin, direktor izdavaštva Saveza Srba u Rumuniji, a poeziju zastupljenu u zborniku Pisma iz Crne Gore čitaće pjesnici: Višnja Kosović, Savva Radulović, Radomir Uljarević, Bećir Vuković, Andrija Radulović i Milutin Mićović. Voditelj programa biće pjesnikinja Milica Bakrač.

Ovim događajem biće zatvoreni ovogodišnji Dani Njegoševi, koje već 14. godinu zaredom organizuje Književno društvo Njegoš.

Događaj je slušaocima radija „Svetigora“ najavila književnica Milica Bakrač.