U sklopu festivala Autor na korzu u Nikšiću u utorak 20. avgusta, gošća ove kulturne manifestacije biće prof. dr Sonja Tomović Šundić. Tema predavanja je: (Sve)vremenost Velikog Inkvizitora u viziji Fjodora Mihailoviča Dostojevskog. Predavanje će početi u 20 časova.
Moderator programa je književnica, Milica Bakrač.
Biografija dr Sonje Tomović Šundić:
Dr Sonja Tomović Šundić je redovni profesor na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore. Primarna oblast kojom se bavi je filozofija i filozofske discipline antropologija, etika i estetika. Takođe, u okviru filozofske antropologije bavi se političkom antropologijom i kulturnom antropologijom.
Diplomirala je, magistrirala i doktorirala na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. U zvanje redovnog profesora izabrana je 24.06.2010. godine na Fakultetu političkih nauka, gdje predaje: Filozofiju, Etiku, Estetiku, Političku antropologiju, Kulturnu antropologiju i Studije roda. Prof. dr Sonja Tomović Šundić je autorka više naučnih monografija, studija i knjiga iz oblasti filozofskih nauka. Najznačajnije knjige su joj: Studije i ogledi iz antropologije, Problem recepcije u savremenim estetičkim teorijama, Etika ljudskih prava, Identitet i vrijednosti, Njegoševa filozofija čovjeka, Književno stvaralaštvo Borislava Pekića, Njegošev doživljaj ljepote, Veliki Inkvizitor u đelu Dostojevskog i Aristotelovo s(hvatanje) filozofije.
Takođe je objavila više desetina naučnih i stručnih radova, rukovodila je i sarađivala na više naučnih projekata.