Данас се у Утрехтској православној заједници на око ништа нарочито није десило. Али је врло могуће да је ово била својеврсна прекретница за судбину Парохије Светог Симеона Мироточивог.
Ево проповеди јереја Крста Станишића, пароха утрехтског, у којој су најављене неке значајне новине. Пренет је благослов за (молитвени) раст Парохије. Проповед је произнета по читању светог јеванђеља. Јереју Крсту саслуживао је чтец Милосав Барјактаровић.
Заиста, после литургије и окрепљења, одслужен је први акатист светој Ксенији Петроградској са молитвама светом Василију Острошком, замишљени као почетак дугог низа – да траје све док се не реши питање молитвеног простора за ову Парохију. Њени чланови се иначе већ годинама окупљају у полу-поплављеној капели једне холандске лутеранске заједнице.
- Сјутра у Парохији Свете Тројице у Ротердаму, одмах после Свете Литургије, биће одржано предавање Душана Басташића, председника удружења грађана „Јадовно 1941.“ из Бањалуке, на тему „Страдање Срба у логору НДХ Земун“.
- Цркву у Ротердаму посјетиће игуманија Ефимија (Никчевић) са сестрама манастира. Ово је прва посјета неког из овог сестринства парохији у Ротердаму.
На тонском запису и извјештају благодаримо Михаилу Хаџи-Ценићу.