Митрополит Амфилохије

Дајана Петровић говори о новој пјесми „Амфилохије“ насталој по тексту Матије Бећковића коју је објавила група „Нектарија“

Име: 01.11.2022-Dajana Petrovic-Pjesma Amfilohije; Опис: Дајана Петровић- Ѓрупа "Нектарија" Тип: audio/mpeg

Дајана Петровић из групе „Нектарија“ каже да је пјесма „Амфилохије“, настала по стиховима академика Матије Бећковића, захвалност Ваљеваца Митрополиту Амфилохију коју шаљу у вјечност у којој је Митрополит Амфилохије сјајна српска луча, из које блиста обасјавајући пут ка Христу.

 

Управо на дан црквене славе у Бабиној луци у којој је Дајанин супруг свештеник Никола надлежни парох, Светог апостола Луке, када се прославља и Св. Петар Цетињски, стигао је спот за ову пјесму из ТВ Храм.

„Пјесма академика Матије Бећковића „Амфилохије“ пропјевала је у мом срц, и, с његовим допуштењем, снимили смо је у Ваљеву, захваљујући труду и љубави умјетника: Мариа Миливојевића, Саше Стефановића, Милорада Јелића, Ивана Симеуновића, Исидоре Новаковић, Кристине Савић и Милоша Јевтића“- каже Дајана која дивно пише поезију о којој смо такође разговарали овом приликом.

Група НектаријаГрупа Нектарија настала је прије десет година у породичној кући Петровића, јер су управо њени чланови супружници Дајана и Никола. Никола је јереј Епархије ваљевске и парох бабинолучки, у групи Нектарија гитариста, и врло често решава и осмишљава аранжмански део музике. Дајана пише пјесме и распевава их аутентичним мелодијама.

Пјесме које стварају инспирисане су житијима Светих, црквом, јеванђељским темама, духовним животом, али огрнуте популарним рухом, и даље су блиске свевременом православном етносу, али и савременом човјеку.

Групу Нектарија уз Николу и Дајану чине и двојица Ваљеваца Миле Јелић (гитара) и Саша Стефановић (бас).