Minhen

Duhovno veče u Minhenu posvećeno Mitropolitu Amfilohiju održali otac Slobodan Jokić i otac Obren i Ivana Jovanović

Ime: 20. 06.2025- VECE POSVECENO MITROPOLITU AMFILOHIJU-MINHEN-OTAC BOBAN, OTAC OBREN I IVANA; Opis: Duhovno veče u Minhenu posvećeno Mitropolitu Amfilohiju održali otac Slobodan Jokić i otac Obren i Ivana Jovanović Tip: audio/mpeg

U subotu, 14. juna 2025. godine, u biblioteci crkvenog centra Crkvene opštine Minhen održano je duhovno veče posvećeno blaženopočivšem Mitropolitu crnogorsko-primorskom Amfilohiju Radoviću pod nazivom „Mitropolit Amfilohije – pastir naroda i svedok vaskrsenja“.

Minhen 2O životu, delu i duhovnom nasleđu Mitropolita svedočili su njegovi bliski saradnici i duhovna čada: protojerej-stavrofor Slobodan Jokić arhijerejski namjesnik nikšićki, protojerej-stavrofor Obren Jovanović, arhijerejski namjesnik hercegnovski i njegova supruga Ivana Jovanović iz Informativno-izdavačke ustanove Svetigore.

U četiri tematske cjeline, govornici su se osvrnuli na njegovu pastirsku službu, monaški podvig, misionarski i prosvetni rad, kao i na njegovo bogoslovsko i poetsko stvaralaštvo.

Otac Slobodan Jokić je sjutradan, u nedjelju 15. juna u Paraklisu Pokrova Presvete Bogorodice u Minhenu imao duhovni razgovor na temu „Gora koja diše molitvom- Sveti Vasilije i Ostrog u kome je prisutne poveo na nadahnuto duhovno putovanje kroz život i podvig Svetog Vasilija Ostroškog, kao i značaj manastira Ostrog u životu naroda. U srdačnoj i molitvenoj atmosferi, veliki broj prisutnih aktivno je učestvovao u razgovoru, dijeleći pitanja, utiske i lična svjedočanstva.