Njegovo visokopreosveštenstvo Aehiepiskop cetinjski Mitropolit crnogorsko-primorski G. Amfilohije služio je danas, u srijedu Svijetle sedmice kada naša Sveta Crkva slavi Svetog mučenika Evpsihija, Svetu arhijerejsku litirgiju u Cetinjskom manastiru.
U liturgijskoj besjedi nakon pročitanog začala iz Svetog jevanđelja, Mitropolit Amfilohije je između ostalog pozvao na ljubav i slogu u porodicama, da se dom pretvori u Crkvu Božiju, u hram Božiji.
„Da, u isto vrijeme, svako srce postane dom Božji, hram Božiji i Crkva Božija jer je ljudsko srce prizvano da bude obitalište Duha Svetoga. Da se i duša i tijelo čovjekovo očiste od grijehova koji je skrnave ljudsku dušu i ljudsko srce. Odsustvo iz hramova prilika je da svoje domove i srca pretvorimo u hramove Božije. Tako ćemo ostvariti bratsku slogu i ljubav među svima koji su kršteni u ime Oca i Sina i Duha Svetoga„- kaže Mitropolit Amfilohije.