Mitropolit Rezevici

Mitropolit Amfilohije u Reževićima: „Punoća Božanske ljubavi otkrila nam se i javila na Trojičindan“

Njegovo visokopreosveštenstvo Arhiepiskop cetinjski Mitropolit crnogorsko-primorski g. Amfilohije uz sasluženje sveštenstva, služio je danas na Duhovski ponedjeljak, svetu arhijerejsku liturgiju u manastiru Reževići u Paštrovićima.

U liturgijskoj propovijedi nakon čitanja Jevanđelja, Mitropolit Amfilohije je podsjetio na riječi blage vijesti Hristove svima koji su se rodili a posebno onima koji su kršteni Vladajte se kao djeca svjetlosti a ne kao djeca tame.

On je, poučavajući vjernike o tajni praznika Svete Trojice, rekao da nam se punoća Božanske ljubavi otkrila i javila na Trojičindan.

Nakon pričešća vjernih, Mitropolit Amfilohije je, u slavu Svete Trojice kojoj je posvećen glavni manastirski hram, blagosiljao i prelomio slavski kolač.

Foto: Jovan D. Radović