U treću nedelju po vaskrsenju Gospodnjem kada se sjećamo i proslavljamo žene Mironosice, Sveta liturgija služena je u Sabornoj crkvi Svetog velikomučenika Dimitrija u Kolašinu. Svetom liturgijom načalstvovao je protojerej stavrofor otac Gojko Perović, namjesnik podgoričko-kolašinski, a sasluživao mu je paroh kolašinski jerej Dejan Tomović.
Otac Gojko se prisutnima obratio besjedom u kojoj je prisutnima približio vaskrsenje Gospodnje koje se, kako je rekao, proslavlja punih četrdeset dana. Citirao je Svetog apostola Pavla kada je rekao ,,Ako Hristos nije vaskrsao uzalud je vjera naša” a sabranom narodu preveo ,,Nema Božića, nema Preobraženja, nema krsne slave, nema zadušnica, nema krštenja, nema vjenčanja, nema tu ništa smisla ako Hristos nije pobjedio smrt i ako ovaj život nije samo jedna prolazna stanica do vječnoga života”. Nadovezao se objašnjenjem da Hristovo vaskrsenje ne slavimo samo ovih četrdeset dana nego svake nedelje na Svetoj liturgiji. U nastavku besjede otac Gojko je pomenuo da kao što roditelj iz ljubavi tjera svome djetetu suze na oči, tako Gospod nas iz ljubavi ponekad opomene.
Nakon Svete liturgije otac Gojko je održao predavanje na temu ,,Žene Mironosice” u sali parohijskog doma nakon kojeg je urpiličena trpeza ljubavi za sve sabrane.
Milena Tomović