Sa praznikom Uspenja Presvete Bogorodice iz štampe je izašao 314. broj Svetigore, obraznika za vjeru, kulturu i vaspitanje Mitropolije crnogorsko-primorske. Na naslovnoj strani je lik Presvete Bogorodice Miroške iz Hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici. Povodom Gospođindana objavljena je besjeda Svetog Grigorija Palame „Beseda na Uspenje Presvete Bogorodice“, a povodom Preobraženja Gospodnjeg besjeda vladike Atanasija (Jevtića) „O Preobraženju Gospodnjem“.
U znak sjećanja na stradanje srpskog naroda publikovani su tekstovi protojereja-stavrofora Gojka Perovića „Pogrom“, Živojina Rakočevića „Anđeli Goraždevca“, kao i dr Vasilja Jovovića „Kotor jama“.
U novom broju objavljena je besjeda mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija „Da idemo putem Svetog Petra Cetinjskoga“ sa proslave obilježavanja 227 godina Martinićke bitke, kao i dvije reportaže „Otvarao je nebo nad Kosovom i Metohijom“ iz Osojana, gdje je održan III Đedov sabor i druga „Put koji vodi Ocu nebeskome“ o Svetoarhangelskom saboru na Miholjskoj prevlaci.
Svetigora donosi reportažnu priču o Crkvi Svete Paraskeve Rimljanke u zetskom selu Mahala „Opet se ovdje duše obnavljaju svetinjom Božijom”.
Tu su i zanimljive crtice iz života vladike skadarskog Viktora Mihailovića „Prognanik i ispovjednik Hristov“ autora mr Aleksandra Vujovića, zatim tekst jereja Ognjena Femića „Zakon i blagodat“, drugi dio eseja „Stvaranje čoveka u svetlu biblijske antropologije“ Rada Bulajića, istraživanje mr Smilje Vlaović „Proslava Savindana u Podgorici od oslobođenja do naših dana“ i esej dr Budimira Aleksića „Radovan Bećirović – pjesnik srpske ideje i Kosovskog zavjeta“. U ovom broju đakon Pavle Lješković piše u čast srpskog crkvenog pojanja.
Na samom kraju su redovne rubrike: arhiv i ljetopis Mitropolije, kao i pomen. Svetigora se oprostila od lirskog pjesnika Ranka Radovića.
M. Ž.