Друштво гуслара „Карађорђе“ из Крагујевца поводом 45 година од оснивања организује драмско-епски програм „Посвета праху оца Србије“ који ће бити одржан вечерас, 3. октобра у Књажевско-српском театру у Крагујевцу са почетком у 19 часова.
Програм је инспирисан љубављу према гуслама и српској поезији, а о свим детаљима разговарали смо са Страхињом Јокићем Чакорцем, пјесником и чланом управног одбора друштва који је нагласио да су припреме за програм у пуном јеку, а у организацији учествују искључиво искусни гуслари и чланови друштва.
Страхиња је нагласио да овај наступ носи посебан печат у односу на остале гусларске вечери – спаја драмски и епски израз, чинећи га јединственим искуством за све посјетиоце. Друштво већ планира и будуће активности уз жељу да настави промовисање и очување наше традиције.
Сви заинтересовани имају прилику да вечерас у 19 часова у Књажевско-српском театру у Крагујевцу уживају у драмско-епском програму „Посвета праху оца Србије“.
Улазнице се могу набавити у кафићу „Космос“.






