Badnjaci

Raspored nalaganja Badnjaka u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj i Eparhiji budimljansko-nikšićkoj

MITROPOLIJA CRNOGORSKO-PRIMORSKA

Arhijererejski protoprezviterijat cetinjski:

13:00 – Rijeka Crnojevića, Mitropolit Amfilohije

15:00 – Ispred Cetinjskog Manastira, Mitropolit Amfilohije

Arhojerejski protopezviterijati Podgoričko-danilovgradski i podgoričko-kolašinski:

9:30- Crkva Svetog Đorđa, podgorica

10:00 – Lijeva Rijeka

12:30 – Manastir Pelev Brijeg

13:00 -Ćelija Piperska, Lipovo, Gornje Mrke

13:30 – Dragovića Polje

15:00 – Manastir Morača

15:00 – Crkva 42 Momišićka Mučenika

15:00 – Manastir Duga

15:00 – Trebaljevo

15:00 – Ostaci drevnog manastira, Mjesto Crkvina, Tološi

16:00 – Konik, mjesto gdje će se graditi Hram Svetog Vasilija

16:00 – Pardus – Lješanska Nahija

16:00 – Crkva Svetog Đorđa, Donja Gorica

16:00 – Gornji Rogami

16:00 – Međurečje

17:00 – Kurilo (Manastir Svetog Jovana Vladimira – Zeta)

17:00  -Ubli, Kuči

17:00 – Crkva Svetog Dimitrija na Kruševcu

17:00 – Crkva Svetog Petra Cetinjskog, Spuž

17:00 – Crkva Svetog dimitrija, Kolašin

17:30 – Kostrikovača – Rovci, Mitropolit Amfilohije

18:00  – Saborni Hram Hristovog Vaskrsenja, Podgorica

18:00 – Plato Budućeg hrama svete Petke, Danilovgrad

19:00 – Doljanska Crkva

19:00 – Manastir Zlatica

Protoprezviterijat budvanski

16:00 – Manastir Podmaine

16:00 – Manastir Praskvice

17:00 – Hram Svete Trojice, Budva

17:00 – Crkva Svetog Nikole – Tudorovići

Protoprezviterijat bokokotorski:

15:00 – Manastir Podlastva

18:00 – Crkva Svetog Nikole, Kotor, dječiji badnjak

22:00 – Crkva Svetog Nikole, Kotor, centralno ukrštanje badnjaka

Protoprezviterijat barski:

10:30 – Manastir Svetih Mironosica, Dupilo – Crmnica

14:30 – Crkva Svetog Vasilija Ostroškog, Kriska Gora

15:00 – Saborni Hram Sveti Jovan Vladimir, Bar

17:00 – Crkva Svetog Nikolaja, Meterizi

17:00 – Crkva Svete Petke, Sutomore

17:00 – Uspenje Svete Bogoridice, Virpazar

19:00 – Manastir Gornji Brčeli

19:00 – Crkva Svetog Stefana Dečanskog, Mišići

Protoprezviterijat hercegnovski:

10:00 – Bunović

15:00 – Crkva Svete Neđelje, Jošica

15:00 – Hram Svete Varvare, Mokrine

15:30 – Hram Vaznesenja Gospodnjeg, Mojdež

16:00 – Crkva Uspenje Svete Bogorodice

17:00 – Hram Svetog Stefana, Kameno

17:00 – Saborna Crkva Svetog Save, Morinj

16:00 – Baošići

17:00 – Bijela

17:00 – Sasovićima

17:00 – Manastir Svetog Arhangela Mihaila, Prevlaka

18:00 – Hram Svetog Arhangela Mihaila na Belavisti

20:00 – Hram Sveti Teodor Ušakov

20:00 – Hram Svetog Vaznesenja Gospodnjeg, Topla

Nalaganje

 

EPARHIJA BUDIMLJANSKO-NIKŠIĆKA

 

Berane – 20 časova, u porti manastira Đurđevi Stupovi. Badnjake će sa brojnim sveštenstvom i vjernim narodom, blagosloviti i osveštati Vladika Joanikije.

Svečanost kod Đurđevih Stupova, katedralnog manastira Eparhije budimljansko-nikšićke je centralno nalaganje badnjaka na prostoru naše Bogom spasvane, svetosasvke Eparhije budimljansko-nikšićke.

Nikšić – 19 časova, ispred Saborne crkve Svetog Vasilija Ostroškog.

Jasnovo polje, crkva Svetog Arhangela Mihaila – 15 časova

Straševina, crkva začeća Svetog Jovana Krstitelja – 16:30 časova

Studenačke glavice, crkva Svetog Arhangela Mihaila – 15 časova

Trebjesa, temelji crkve Uspenja presvete Bogorodice – 16 časova

Vidrovan, 16 časova

Dragova luka – 17 časova, Liturgija na Božić u ponoć

Golija – manastir Svetog Save – 18 časova, a božićna Liturgija u ponoć

Selo Krstac, crkve Svetih Petra i Pavla – 17 časova

Ozrinići – 16 časova, a božićna Liturgija u ponoć

Banjani – Crkvice, hram Bogojavljenja, Liturgija u 10 časova u nastavku loženje Badnjaka

Selo Velimlje, Saborni hram – 14 časova

Selo Vraćenovići, Saborni hram – 16 časova

Selo Počekovići, hram Svetog Ignjatija – 17 časova

Grahovo – 18 časova

Selo Zaslap – 15 časova

Selo Nudo – 16 časova

Vilusi – 17 časova

Bijelo Polje – 17 časova i 30 minuta, kod Saborne crkve Svetih Apostola Petra i Pavla, badnjake će osveštati i blagosloviti Preosvećeni Episkop Joanikije

Selo  Grančarevo – 13 časova

Selo Trmnioca – 14 časova

Manastir Voljavac – 13 časova

Selo Rasovo – 15 časova

Selo Njegnjevo – 14 časova

Selo Sutivan – 15 časova

Pavino Polje, crkve Uspenja Presvete Bogorodice – 17:30 časova

Plavska Župa – 18 časova, kod Svetosavskog duhovnog centra

Plužine – 15 časova i 30 minuta, kod hrama Svetog Jovana Krstitelja

Selo Bajovo Polje, crkva Svetog Jovana  – 12 časova

Selo Seljni crkva, Svetog Jovana 13 časova

Manastir Piva – 17:30 časova, a Liturgija u 2 sata posle ponoći

Šavnik – 16 časova, kod crkve Svetog Velikomučenika Georgija

Selo Donja Bijela – 12 časova

Selo Petnjica – 18 časova

Selo Previš – 19 časova

Selo Duži – 20 časova

Manastir Bijela – 15 časova

Manasitir Duži – Liturgija na Badnji dan u 8 časova

Andrijevica – 16 časova, kod crkve Svetog Arhangela Mihaila na Knjaževcu

Selo Kralje – 17 časova

Selo Konjuh – 18 časova

Temelji manastira Košutica 18:15 časova

Seoce kod crkve Sv. Arhangela Gavrila, 18:45 časova

Murino – 16 časova, kod hrama Svete Petke

Mojkovac – 16 časova, kod crkve Roždestva Hristovog; badnjake će sa sveštenstvom i vjernim narodom blagosiljati Njegovo Preosveštenstvo Episkop Joanikije

Selo Pošćenje, crkva Svete Trojice – 12 časova

Selo Lepenac, crkva Svetog Prokopija – 14 časova

Selo Polja, crkva Svetih Blagovijesti – 12 časova

Selo Štitarica, crkva Svetog arhangela Mihaila – 14 časova

Žabljak – 17 časova, kod hrama Preobraženja Gospodnjeg, a božićna Liturgija služiće se u ponoć

Selo Javorje – 12 časova

Selo Vrela – 14 časova

Selo Krš – 15 časova

Selo Zminica – 16 časova