Slobodan Brkic

Слободан Бркић: Суштина, а не форма, пут до Христа

Име: 05.02.2024-Slobodan Brkic-razgovor; Опис: Суштина, а не форма, пут до Христа Тип: audio/mpeg

Слободан Бркић – политиколог, полиглота, појац, програмер, преводилац и шта све још не би стало у опис овог даровитог младог човјека да ге неко недавно једноставно не прозва – православни мисионар.

Каже да му то што је слијеп од рођења заправо олакшава живот и даје му додатну снагу да се бори и не посустаје код прве препреке.

Проповједа Христа међу Јапанцима, Кинезима и гдје год друго стигне, и свима који у сусрету са њим затраже и пожеле да пронађу Бога Љубави. Није му тешко да се тада лати свог помагача компјутера и за тили час преведе нешто од краће духовне литературе на језик који његови пријатељи могу разумјети.

Све у свему, рекло би се да се он труди да и у животу живи суштину, а не форму, јер је то како и гласи једно од његових предавања једини пут до Христа.

Овога јутра био је гост Радио „Светигоре“.