Povodom jedanaeste godišnjice upokojenja Arhimandrita Luke (Anića) iz arhive našeg Radija donosimo emisiju koju je 8. februara 2018. godine ovim povodom pripremila Slobodanka Grdinić povodm pete godišnjice njegovog upokojenja.
O našem dragom ocu Luki povodom pete godišnjice 8. februara 2018. godine govorili su njegov duhovni otac blaženog spomena Mitropolit Amfilohije, Preosvećeni Vladika pakračko-slavonski Jovan (Ćulibrk), Arhimandrit Benedikt (Jovanović), blaženog spomena protojerej-stavrofor Momčilo Krivokapić, Protojerej-stavrofor Radomir Nikčević i Dobrana Bogdanović, a tu je i tekst sjećanja monahinje Teodore iz manastira Vavedenje u Beogradu, mjesta gdje je duša oca Luke krštena.
Ova Voštanica, uz jedanaestu godišnjicu od upokojenja oca Luke, protkana je njegovim duhovnim poukama, kojima je obogatio naše duše i srca kao i program našeg Radija “Svetigora“ i pismima koja nam šalju naši dragi prijatelji i slušaoci koji su ga voljeli, slušali i poznavali ili upoznavali uz program našeg Radija.
U emisiji možemo čuti i pjesmu “Zašto milozvučno zvone zvona Dajbabskog Svetog Simeona” koju je Jeromonah otac Serafim Petković iz manastira Svete Trojice u mestu Bjele Vode kod Ljubovije, posvetio ocu Luki.
Emisiju, molitvama oca Luke, uredila i vodila Slobodanka Grdinić uz nesebičnu pomoć dragih ljudi koji su poznavali i voljeli oca Luku, koji su učestvovali u emisiji ili pomogli svojim molitvama, savjetima i ljubavlju kako bi se saborno sjetili učitelja ljubavi.