grupa Anastasija iz Nikšića

 „Sveti Dimitrije“ – nova pjesma grupe „Anastasija“ iz Nikšića

Ime: 08.11.2022-Anastasija-Sveti Velikomucenik Dimitrije-pjesma; Opis: “Sveti Dimitrije” – nova pjesma grupe “Anastasija” Tip: audio/mpeg

Sa blagoslovom Njegovog Preosveštenstva episkopa budimljansko-nikšićkog g. Metodija, grupa „Anastasija“ iz Nikšića, povodom praznika Svetog velikomučenika Dimitrija Solunskog, snimila je novu pjesmu posvećenu ovom velikom svetitelju Božijem i velikomučeniku Crkve Hristove.

 

Muziku za pjesmu je komponovala popadija prof. Violeta Sandić, tekst pjesme napisao je Dragutin Lalatović, vokali su Tatjana Muratović i Anđela Čurović, frula Radovan Suknović.

Sveti DimitrijePjesma je snimana u muzičkom studiju „Simke Art“ u Nikšiću, aranžman i muzički producent je Simeon Radulović Simke.

Pjesma „Sveti Dimitrije“ je mali prinos za obnovu drevne nikšićke svetinje, manastira Svetog Velikomučenika Dimitrija Solunskog Čudotvorca u mjestu Pope u Nikšiću, gdje je bilo mitropolitsko sjedište i gdje je kao mitropolit stolovao Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac.

Neka bi Bog dao da se ova drevna svetodimitrovska svetinja obnovi, blagodaću Duha Svetoga, molitvama Svetih Velikomučenika Dimitrija Solunskog Čudotvorca i Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca, prilogom i ljubavlju dobrih ljudi, za dobrobit i zajedništvo i ljubav svih ljudi dobre volje.

mr Aleksandar Vujović,
profesor Bogoslovije Svetog Petra Cetinjskog Čudotvorca
i urednik Katihetskog programa Radio Svetigore