Episkop Kirilo posjetio Cetinjski manastir 7

Episkop Kirilo posjetio Cetinjski manastir

Na praznik Svetog proroka Amosa, Svetog velikomučenika Kneza Lazara Kosovskog i svih Svetih mučenika srpskih – Vidovdan, u utorak 28. juna 2022. godine, Njegovo Preosveštenstvo episkop buenosajresko južno-centralno američki g. Kirilo, posjetio je Cetinjski manastir u pratnji g. Veselina Vanje Draškovića, člana Upravnog odbora Šahovskog saveza Crne Gore i počasnog predsednika Evropske šahovske unije i Aleksandra Vujovića, profesora Cetinjske bogoslovije i monahinja iz manastira Svetog Apostola i Jevanđelista Luke iz Župe Nikšićke iz Eparhije budimljansko-nikšićke.

 

Vladika Kirilo se poklonio i cjelivao mošti Svetog Petra Cetinjskog Čudotvorca i mirotvorca, desnoj ruci Svetog Jovana Krstitelja i Preteče Gospodnjeg i dijelu Časnog i Životvornog Krsta Gospodnjeg i ostalim svetinjama koje se nalaze u Cetinjskom manastiru.

Posle molitve pred svetim moštima Svetog Petra Cetinjskog, Vladika Kirilo je sa gostima, obišao i bogatu manastirsku riznicu, a potom bio ugošćen ljubavlju i gostoprimstvom igumana manastira protosinđela Pajsija i bratije.

Aleksandar Vujović, profesor Bogoslovije Svetog Petra Cetinjskog i urednik Katihetskog programa Radio Svetigore