Vladeta Jankovic

Profesor Vladeta Janković

Ožiljci i opomene: Profesor dr Vladeta Janković

Ime: 17.11.2017 Oziljci i opomene prof. Vladeta Jankovic; Opis: Profesor dr Vladeta Janković Tip: audio/mpeg

Profesor čuvene Katedre opšte književnosti Filološkog fakulteta u Beogradu, diplomata i savetnik Vojislava Koštunice govorio nam je o 5. oktobru 2000. godine, i onome što je od tog događaja ostalo u Srbiji,

Zašto je Vojislav Koštunica prihvatio kandidaturu DOS-a da bude protiv-kandidat Slobodanu Miloševiću na saveznim izborima 2000. godine?

Da li su pokojni Zoran Đinđić i njegovi ministri očekivali da je Srbija nakon izručenja Miloševića Hagu završila svoje poslove za učlanjenje u Evropsku uniju?

Je li Zoran Đinđić nastradao jer je bio srpski nacionalista i kao takav bi neminovno došao u sukob sa Amerikancima oko Kosova?

Koliko je zajednička država Srbije i Crne Gore ostala na dnu prioriteta u tadašnjim sukobima u Srbiji?

Kada smo mi izgubili glavnu bitku za Kosovo i Metohiju, čuli smo od profesora Vladete Jankovića u našem razgovoru.

Autor: Spiridon Bulatović