Studenti

Studentski proglas: Čuvajmo svoju Crkvu, narod i otadžbinu

Ljekarima iz Nikšića, Berana, Plava, Podgorice, Mojkovca, Bijelog Polja, Pljevalja i svim slobodnomislećim ljudima Crne Gore, koji ovih dana ustaju u odbranu naše Crkve i svetinja pridružuju se svakodnevno sve veći broj crnogorskih studenata.

Našoj redakciji studenti su dostavili proglas koji prenosimo u cjelosti:

Uvaženo sveštenstvo i  monaštvo, vladike, braćo i sestre u Hristu, pomaže Bog!  Pozdrav, ljubav, molitvenu brigu i poziv da se okrenu prema Bogu šaljemo i onima koji nijesu sa nama i kojima naša okupljanja nijesu baš jasna!

Nakon više od godinu dana otvorene borbe za pravdu, istinu i ljubav i nakon izjave naših uvaženih profesora, ljekara, nakon javnog iznošenja svog stava mnogih časnih i hrabrih pojedinaca došao je i red na nas studente! Među nama nema podjele prema fakultetima, gradu, državi gdje studiramo niti ima prvih koji su se pokrenuli, niti poslednjih koji su se pridružili – svi smo jednaki u ovoj borbi!  Spontano, bez bilo čijeg podsticaja u našim svakodnevnim razgovorima se rodila ideja da se okupimo i kao jedno damo podršku našoj Svetoj Crkvi! Jedini pritisak koji smo osjetili je bio glas naše savjesti da treba da učinimo nešto konkretno, istaknemo da smo prisutni na svim litijama i da se oštro protivimo bilo kakvom bezakonju jer studirati ne znači samo učiti ono što se servira već detaljno izučiti – prostudirati pa smo sposobni raspoznati i analizirati i svakodnevne prilike!

Studentski proglas: Čuvajmo svoju Crkvu, narod i otadžbinu

Sa uobičajenim studentskim problemima se nekako i nosimo. Mora se priznati da su izazovi sve veći. Pošto smo zahvalni za to što u XXI vijeku prilikom pohađanja nastave u prostorijama često nema većih problema od poneke kapljice, koja zna biti bezobrazna pa dospije i na radne površine, ili sitnijih problema sa temperaturom, samo u toku cijele godine mi ćutimo. Nije ništa strašno ni to što nam se isti problemi javljaju u studentskim smještajima, prevozima koji bi trebali biti kontrolisani. U studentskim domovima, čitaonama,  autobusima, prostorima za rekreaciju, mi se često uvjerimo da je napolju kiša ili vrućina, ali valjda je to prefinjena briga da ne mijenjamo naglo klimu u kojoj boravimo. Osim tih sitnica nije problem ni to što izučavamo i divimo se dostignućima koja su odavno prevaziđena, a onda čujemo kako neko tamo, najčešće na Zapadu, pokazuje veliko znanje i umijeće, bez obzira da li se radi o nedokučivoj i preskupoj opremi u laboratorijama ili sredstvima za rad koja se takođe ne mogu nikako nabaviti. Valjda, da bi se ta sredstva očuvala i za naredne generacije ne smiju se izlagati čestim posjetama pa onda mi svi odemo u velikim grupama i tako ispunimo samo prva dva postulata Cezarove izjave “Veni, vidi, vici!”. Dakle, uvjek dođemo i vidimo, ali kada ćemo pobijediti?!

Svakodnevno slušamo kako naše kolege koje su prinuđene da odu, ili su “imali sreće” pa su otišli, ostvaruju velike rezultate i nižu pobjede u ime nekih drugih i nama stranih ljudi. Sugeriše nam se da je neko tamo bolji, ali i da ima onih koji su lošiji od nas i da to treba da nas utješi. To znači da mi treba da se postavimo na skali superiornih i inferiornih i da sa divljenjem gledamo na bolje jer su negdje tamo, a na one koji nijesu napredni kao mi sa gordošću!

Tu se javljaju problemi koje ne smijemo tolerisati! Kada nas kao buduće intelektualce, akademske građane, sportiste i uopšte generaciju mladih, koji se još uvjek formiramo i sazrijevamo, implicitno upućuju na to da ovdje ne može biti bilje, da nas dijele po kriterijumima koji se ne tiču znanja, realnih zasluga, vještina, truda i napora, ambicija, nego prema pripadnostima određenim krugovima najnepravilnijeg oblika, poznanstvima, u nama se stvara nevjerica, razočaranje, sumnja u sebe i neuroza zbog koje neki često i postupe prema njihovim očekivanjima. Kada nas zateknu na putu između želje da uspijemo i budemo svoji ljudi sa jakim znanjem, nezavisni i neustrašivi od nečijeg ega, loših želja i namjera, i u gradu i na selu, gdje god smo mi mladi – studenti i oni koji to nijesu, uporno nastoje da nas odvuku gdje ne treba!

Nažalost, mnogo je naše drage braće i sestara koji ne ostanu dovoljno istrajni pa pokleknu pred okorelim i pokvarenim navikama i namjerama onih kojima je dato pravo da odlučuju i da nas vode!

Diskriminacije po svim osnovama – nacionalnim, jezičkim, regionalnim, vjerskim, povlastice za one koji su podobni ili su samo nečiji i imaju ono što može zamijeniti znanje, a za čim žude ti ljudi s lošim navikama, postale su sasvim uobičajene i osim njihovog pominjanja nema ničega više, što je sa moralne tačke apsolutno poražavajuće i neprihvatljivo, jer najgore je biti ravnodušan i miriti se sa svime što nas zasipa! Isti ti ljudi se koriste floskulama prava, časti, slobode, morala, dok njihove riječi imaju težinu mjehura iz sapunice jer iza njih stoji samo garant i pokriće laži oličen u višedecenijskom djelu uništavanja! U redu je da neko odabere da laže, podmeće, krade, jer čovjek ima slobodu datu od Boga pa neka razmisli šta će jednoga dana sa sobom učiniti, ali nije u redu trpjeti laži, nepravdu, podmetanje, lopovluk, diskriminaciju, nemoral jer smo onda gori od takvih ljudi!

Od kad je svijeta uvjek se kralo, lagalo, podkazivalo i izadavalo, ali je evo došlo vrijeme da se krade i ono što se ne može ukrasti i što je za nekoga metafizički pojam u potpunosti, dalek a što se gradi cio život i prenosi s koljena na koljeno. Današnji lopovi žele da ukradu obraz, hrabrost, poštenje, trud, moral, istinu, istoriju, jezik i da naš narod natjeraju na samo dno pakla, da nas otmu s Ljestvice što ka nebu vodi zaogrnuti mrakom, lažima, kukavičlukom i svim oruđima našeg neprijatelja!

Čemu li će njima to što žele otuđiti, a čemu li će nama takvi ljudi?! Odbraniti njih od sebe svojim dostojanstvom i strpljenjem, a sebe od njih hrabrošću i vjerom, ono je čemu nas je naučio jedan od onih čija se imovina ne može ukrasti niti je moljci ovoga svijeta pojesti a ni on sam otuđiti i prisvojiti!

Mi na ovaj način kažemo i nećemo da ćutimo o promjenama u etičkom smislu u našim osnovnim i srednjim školama i fakultetima. Taj etički aspekt naših budućih profesija nas i poziva na izjašnjavanje! Mi za njega ne bismo ni znali, niti bi marili kada o njemu i koristili bi ga s licemjerjem kao što se današnji lažni proroci koriste u osudama ovakvih izjava! Nažalost oni nijesu imali ni uši da čuju, ni oči da vide, pa zbog svojih duhovnih nesposobnosti rade najgore stvari u ime očuvanja svojih žitnica i svojeg gospodara!

Mi se ne gordimo što nijesmo kao oni već smo ponosni na to što imamo! Imamo nešto što ne smijemo nikada, nikome i nipošto predati! To što čuva sve nas kada odemo iz topline porodičnog doma u drugi grad ili u svijet da bi učili jeste to Božije u nama čemu nas uče dok smo mali. Malim koracima roditelji, bake, djedovi i duh našeg naroda, koji u punom smislu te riječi postoji tek od našeg zaštitnika i učitelja, svetitelja Save, okreću nas Bogu da bi tek nakon toga kao posledicu njegovog prisustva u nama imali dostojanstvo, obraz, hrabrost, razum i pravi život, jer bez Njega ništa i ne biva!

Naš je narod uvjek znao ako je Bog sa nama da se nemamo čega plašiti a ako nije, vidjeli smo, da se ne možemo ničemu ni nadati. Zato, mi studenti, učenici, sportisti, mladi radni ljudi u ovom dobu osim sticanja životnih vještina kojima ćemo kasnije hraniti naše porodice, koje treba da zasnivamo što prije i što brojnije, moramo sticati i blagoslov i Boga u sebi!

Iza riječi obrazovan je osoba koja ima lika, obraza Božijeg u sebi i po tome svojeg obraza i koja stoji iza svojih djela odgovorno. Treba znati i da su bogati oni koji imaju takođe Boga u sebi! Kultura mladih se danas odnosi opet negdje tamo a u kulturi mora postojati kult oko koga se kao kolo vode životne navike i principi. U središtu svog života jedino želimo Boga! Upravo zbog toga, da bi bili s Njim moramo kao Njegova djeca i čuvati Njegov i naš dom i dokazati da istinski vjerujemo u jednu svetu, sabornu i apostolsku Crkvu a vjera se najbolje dokazuje djelom!

Naša braća i sestre svih generacija koji ne misle trenutno kao mi, ali kad osjete ljubav će biti sa nama, imaju mogućnost pokajanja i treba znati da nikada nije kasno ako je časno. Ali i mi ne smijemo nikoga osuđivati već zadobijati ljubav i loviti ljude kao što su to činili Sveti apostoli riječima i djelom života u vjeri!

Mi nikada ne smijemo zaboraviti kome uvjek priteknemo kada se nešto loše desi ili želimo da nam nešto uspije – ispit, naučno djelo, utakmica, predstava, usjevi i trud! Ne smiju ni naši roditelji zaboraviti koga mole kad se brinu za nas i treba da znaju da ni jedan lakat svome rastu ne mogu pridodati brigom bez molitve! Ne smijemo ni zaboraviti kome se mi zbog burnosti svoje mladosti i grešaka koje činimo pa pritisnuti problemima idemo ispovijediti, ko nas tješi, ko blagosilja naše postove i trud s osmjehom, ali i tihom tugom brige za nas, čiji krst držimo u ruci, pred čijim ikonama stojimo i cjelivamo ih! Zar se usuđujemo prljati udove našeg jedinog i pravog prijatelja i svega što nam je potrebno čijim se Tijelom i Krvlju pričešćujemo a prljamo ih ćutanjem i slaganjem s Njegovim neprijateljima?! Gospoda Isusa Hrista nećemo naći nigdje osim u Crkvi pa iako je svuda i uvjek prisutan, mi moramo poći na izvor da bi preživjeli! Zato lopovu koji ne dolazi ni zbog čega drugog u naš dom nego da nas pokrade i koji ga odmjerava odavno, mi moramo stati na put i s pravdom Božijom ga poraziti!

Jedina naša poruka koju šaljemo svima koji biše da mu se pridruže je da NE DAMO SVETINJE, NE DAMO VLADIKE, NE DAMO SVEŠTENIKE I MONAHE i ako žele da njima naude prvo moraju sve nas da prođu! Čuvajmo svoju Crkvu, narod i otadžbinu od svih koji nas žele potrijeti! NE DAMO SVETINJE!

 

STUDENTI NE DAJU SVETINJE:

 

  1. Stevanović Mihailo- Engleski jezik i književnost
  2. Vasiljević Marko- Engleski jezik i književnost
  3. Šćekić Vasilije- Engleski jezik i književnost
  4. Janović Jovana- Engleski jezik i književnost
  5. Joksimović Jelena- Engleski jezik i književnost
  6. Vojvodić Milica- Engleski jezik i književnost
  7. Maraš Anja- Engleski jezik i književnost
  8. Ognjenović Miloš- Engleski jezik i književnost
  9. Minić Jovana- Engleski jezik i književnost
  10. Kalezić Hristina- Engleski jezik i književnost
  11. Đurišić Matija- Engleski jezik i književnost
  12. Ćaćić Katarina- Engleski jezik i književnost
  13. Milatović Nevena- Engleski jezik i književnost
  14. Đurišić Jovana- Engleski jezik i književnost
  15. Otašević Biljana- Engleski jezik i književnost
  16. Šćekić Nikolina- Engleski jezik i književnost
  17. Adilović Amer- Engleski jezik i književnost
  18. Matović Maja- Engleski jezik i književnost
  19. Tijanić Bogdana- Engleski jezik i književnost
  20. Popović Katarina- Engleski jezik i književnost
  21. Miketić Katerina- Engleski jezik i književnost
  22. Jeremić Nikolina- Engleski jezik i književnost
  23. Filipović Dijana- Srpski jezik i književnost
  24. Vujadinović Anastasija- Srpski jezik i književnost
  25. Žižić Milena- Srpski jezik i književnost
  26. Knežević Kristina- Srpski jezik i književnost
  27. Guberinić Sara- Srpski jezik i književnost
  28. Šturanović Dijana- Srpski jezik i književnost
  29. Vuksanović Aleksandra- Srpski jezik i književnost
  30. Bošković Kristina- Srpski jezik i književnost
  31. Spasojević Luka- Srpski jezik i književnost
  32. Vuković Tina- Srpski jezik i književnost
  33. Bečić Ana- Ruski jezik i književnost
  34. Marija Mijović- Ruski jezik i književnost
  35. Ivanović Lana- Pedagogija
  36. Anja Bojanović- Pedagogija
  37. Bečić Slađana- Istorija
  38. Babović Nikolina- Srpski jezik i književnost
  39. Radović Uroš- Italijanski jezik
  40. Vujović Katarina- Srpski jezik i književnost
  41. Ivanović Sara- Srpski jezik i književnost
  42. Dubljević Mihailo – Istorija
  43. Simonović Ljubica- Srpski jezik i književnost
  44. Rašković Milica- Ruski jezik i književnost
  45. Spasojević Luka- Srpski jezik i književnost
  46. Božović Bojan- Istorija
  47. Krsmanović Manojle- Geografija
  48. Delić Mladen- Geografija
  49. Asanović Bojan- Istorija
  50. Slović Rade- Istorija
  51. Rutešić Mihailo- Geografija
  52. Ćeranić Sreten- Srpski jezik i književnost
  53. Đerić Tijana- Srpski jezik i književnost
  54. Stojanović Vojin- Srpski jezik i književnost
  55. Pavićević Anđela- Filozofija
  56. Šolaja Bojana- Filozofija
  57. Čukić Maja- Srpski jezik i književnost
  58. Kršikapa Jelena- Srpski jezik i književnost
  59. Klikovac Nataša- Srpski jezik i književnost
  60. Vuković Stanko- Srpski jezik i književnost
  61. Grujičić Božica- Srpski jezik i književnost
  62. Gošović Slađana- Srpski jezik i književnost
  63. Mirković Ivana- Srpski jezik i književnost
  64. Vukić Staša- Srpski jezik i književnost
  65. Tijanić Aleksandra- Srpski jezik i književnost
  66. Turović Aljoša- Sociologija
  67. Đuričković Nikolina- Srpski jezik i književnost
  68. Bajić Aleksandra- Srpski jezik i književnost
  69. Šaković Jelena- Srpski jezik i književnost
  70. Bojović Hristina- Srpski jezik i književnost
  71. Minić Dragana- Filozofija
  72. Kilibarda Stevan- Psihologija
  73. Jovanović Tamara- Crnogorski jezik i književnost
  74. Jovanović Angelina- Crnogorski jezik i književnost
  75. Kovačević Radojica- Geografija
  76. Pupović Nataša- Filozofija
  77. Joksimović Ksenija- Crnogorski jezik i književnost
  78. Kankaraš Mihailo- Crnogorski jezik i književnost
  79. Matović Ivona- Crnogorski jezik i književnost
  80. Knežević Luka- Psihologija
  81. Dendić Sara- Sociologija
  82. Jasović Viktor- Srpski jezik i književnost
  83. Zečević Đurđina- Crnogorski jezik i književnost
  84. Ćeranić Snežana- Pedagogija
  85. Peković Anđela- Filozofija
  86. Srdanović Lazar- Ruski jezik i književnost
  87. Vojvodić Maksim- Istorija
  88. Janković Ksenija- Sociologija
  89. Miljanić Vesna- Srpski jezik i književnost
  90. Bajić Anđela- Sociologija
  91. Kilibarda Miljana- Sociologija
  92. Vujačić Novak- Njemački jezik i književnost
  93. Mirković Obrad- Crnogorski jezik i književnost
  94. Mijajlović Tijana- Predškolsko vaspitanje
  95. Tošić Aleksandar- Filozofija
  96. Jelić Jovana- Istorija
  97. Femić Jović- Istorija
  98. Kandić Slavica- Obrazovanje učitelja
  99. Čvorović Nevena- Predškolsko vaspitanje
  100. Femić Jelena- Predškolsko vaspitanje
  101. Kankaraš Marija- Predškolsko vaspitanje
  102. Đurišić Neda- Psihologija
  103. Berilaža Danilo- Psihologija
  104. Vulić Milica- Geografija
  105. Matović Aljoša- Sociologija
  106. Kastratović Jelena- Istorija
  107. Bakić Nika- Istorija
  108. Ćuković Milena- Filozofija
  109. Jović Zorana- Pedagogija
  110. Aleksić Velimir- Geografija
  111. Radović Anđela- Psihologija
  112. Skempri Ioanna- Obrazovanje učitelja
  113. Petrović Sara- Predškolsko obrazovanje
  114. Vujović Stefan- Obrazovanje učitelja
  115. Damjanović Milica- Ruski jezik i književnost
  116. Bulatović Marica- Srpski jezik i književnost
  117. Osmajlić Jelena- Predškolsko vaspitanje
  118. Đukić Stefan- Geografija
  119. Dobrašinović Nikola- Geografija
  120. Božović Milosav- Geografija
  121. Milena Ivanović – Predškolsko vaspitanje
  122. Stanišić Sreten- Njemački jezik i književnost
  123. Kovačević Hristina- Njemački jezik i književnost
  124. Šćekić Ivona- Njemački jezik i književnost
  125. Kovačević Aleksandra- Ruski jezik i književnost
  126. Mitrović Ksenija- Ruski jezik i književnost
  127. Popadić Petar- Filozofija
  128. Radonjić Mina- Sociologija
  129. Lalatović Đuro – Biljna proizvodnja
  130. Krstović Živko – Biljna proizvodnja
  131. Vulić Luka – Biljna proizvodnja
  132. Aleksandar Đurđevac – Animalna prizvodnja
  133. Anđa Knežević – Biljna proizvodnja
  134. Nađa Stijepović – Biljna proizvodnja
  135. Anastasija Jokić – Biljna proizvodnja
  136. Nikola Obradović – Biljna proizvodnja
  137. Marija Kovačević – Biljna proizvodnja
  138. Ana Zindović – Biljna proizvodnja
  139. Suzana Sošić – Biljna proizvodnja
  140. Bojana Zejak – Biljna proizvodnja
  141. Sanja Bijelić – Biljna proizvodnja
  142. Jovana Spasojević – Biljna proizvodnja
  143. Rajka Radić – Biljna proizvodnja
  144. Sandra Džoganović – Biljna proizvodnja
  145. Zorana Kljajević – Biljna proizvodnja
  146. Rajković Bogdan – Biljna proizvodnja
  147. Ivana Koprivica – Biljna proizvodnja
  148. Nina Pantović – Biljna proizvodnja
  149. Aleksandra Zečević – Biljna proizvodnja
  150. Jelić Tijana – Animalna proizvodnja
  151. Marković Marko – Animalna proizvodnja
  152. Golubović Marijana – Animalna proizvodnja
  153. Garović Maksim – Animalna proizvodnja
  154. Damjanović Nikolina – Animalna proizvodnja
  155. Stanković Svetozar – Animalna proizvodnja
  156. Zeković Milena – Animalna proizvodnja
  157. Hristina Šekularac – Biljna proizvodnja
  158. Tatjana Bulatović – Biljna proizvodnja
  159. Nikolina Mušikić – Biljna proizvodnja
  160. Vlajko Nikolić, UCG, PMF, Fizika
  161. Nikola Ostojić,UCG, PMF, Fizika
  162. Stefan Savićević, UCG, Mašinski fakultet
  163. Peko Nikolić, UCG, ETF
  164. Dejan Delić, UCG, Mašinski fakultet
  165. Petar Mrkaić, UCG, Mašinski fakultet
  166. Dejan Lutovac, UCG, Mašinski fakultet
  167. Nebojša Kasalica, UCG, PMF
  168. Marko Bošković, UCG, ETF-Magistrant
  169. Stojan Terzić, FDES-Magistrant
  170. Slaviša Zeković, UDG- Matematika
  171. Filip Pavićević, UCG, ETF
  172. Stefan Šipovac, UCG, Mašinski fakultet
  173. Jovan Radanović, UCG, Medicinski fakultet
  174. Jelena Veličković, UCG, ETF
  175. Anđelko Obradović, UCG, ETF
  176. Nikola Đukić, UCG, ETF
  177. Snežana Radović, UCG, PMF
  178. Jovana Bogdanović, UCG, PMF-Magistrant
  179. Sanja Miljanić, UCG, Medicinski Fakultet
  180. Milisav Minić, UCG, ETF
  181. Lazar Braunović, UCG, PMF, Fizika
  182. Miloš Duborija, UCG, PMF
  183. Vladimir Kontić, UCG, PMF
  184. Luka Tapušković, UCG, FTH
  185. Anđela Šaletić, UCG, PMF, Fizika
  186. Jelena Šćepanović, UCG, Pravni fakultet
  187. Katarina Bojović, UCG, Farmacija
  188. Sandra Bubanja, UCG, Farmacija
  189. Tamara Savić, UCG, Farmacija
  190. Nemanja Savić, UCG, Pravni fakultet
  191. Zarija Lutovac, UCG, Farmacija
  192. Filip Lončar, UCG, FPN
  193. Milica Nikolić, UCG, PMF, Fizika
  194. Katarina Đelović, UDG, Geodezija
  195. Anica Knežević, UCG, Metalurško-Tehnološki fakultet
  196. Jovana Pešić, UCG, Pravni fakultet
  197. Duško Jakovljević, UCG, Građevinski fakultet
  198. Mlađan Milović, UCG, Građevinski fakultet
  199. Božidar Janketić, UCG, PMF
  200. Danica Knežević, UCG, ETF
  201. Anđela Vešović, UCG, PMF, Fizika
  202. Gavrilo Šćekić, UCG, Građevinski fakultet
  203. Anđela Brnović, Univerzitet u Novom Sadu, Hemija-Doktorant
  204. Sandra Draganić, FTH
  205. Dragana Perović, FTH
  206. Katarina Maksimović, FTH
  207. Teodora Tapušković, BU, FMU
  208. Anica Jovanović, FTH
  209. Valentina Peruničić, Poslovne studije
  210. Radovan Rabrenović, FTH
  211. Lazar Jokanović, FTH
  212. Tomić Svetlana- Fakultet političkih nauka
  213. Stefan Miličić, UCG, MAšinski fakultet
  214. Valentina Rakonjac, UCG, Pravni fakultet
  215. Jelena Manojlović, UCG, Mašinski fakultet
  216. Milica Karadžić, UCG, Mašinski fakultet
  217. Kosta Milačić, UCG, Ekonomski fakultet
  218. Lazar Laličić, Fakultet stranih jezika
  219. Anđela Pajković, UCG, Ekonomski fakultet
  220. Ljubica Lekić, UCG, Ekonomski fakultet
  221. Matija Barjaktarević, UCG, ETF
  222. Ignjat Babić, UCG, Mašinski fakultet
  223. Matija Tijanić, UCG, ETF
  224. Vladimir Jovović, UCG, ETF
  225. Bogdan Bojović, UCG, Medicinski fakultet
  226. Božidar Dašić, UCG, Medicinski fakultet
  227. Aleksandar Bakrač, UCG, Mašinski fakultet
  228. Stefan Džaković, UCG, Ekonomski fakultet
  229. Božidar Ćirković, UCG, Mašinski fakultet
  230. Jelena Ćirković, UCG, Mašinski fakultet
  231. Ilija Ćirković, UCG, Građevinski fakultet
  232. Slavko Tijanić, UIS, Stomatologija
  233. Aleksandra Pešić, Arhitektonski fakultet
  234. Ana Begović, UCG, Pravni fakultet
  235. Vasilisa Vlahović, UCG, ETF
  236. Milica Fuštić, UCG, Pravni Fakultet
  237. Jelena Vlahović, UCG, Ekonomski fakultet
  238. Bojana Đurđevac, UCG, EKonomski fakultet
  239. Milica Živković, UM, FVU
  240. Jelena Hajduković, Farmacija
  241. Marija Rajković, UCG, Mašinski fakultet
  242. Tomanović Dragana, UCG, Mašinski fakultet
  243. Tijana Mićović, UCG, Mašinski fakultet
  244. Miodrag Bulatović, UCG, Mašinski fakultet
  245. Nina Krivokapić, UCG, Mašinski fakultet
  246. Velimir Šoškić, UCG, Mašinski fakultet
  247. Vojislav Radević, UCG, Mašinski fakultet
  248. Mirjana Koprivica, UCG, Mašinski fakultet
  249. Stefani Dedajić, UCG, Mašinski fakultet
  250. Jasmina Petrović, UCG, Mašinski fakultet
  251. Dejana Petrović, UCG, Mašinski fakultet
  252. Miloš Peličić, UCG, Mašinski fakultet
  253. Voin Jokić, UCG, Mašinski fakultet
  254. Nikola Nišavić, UCG, Mašinski fakultet
  255. Maksim Lambulić, UCG, Mašinski fakultet
  256. Nikola Vojinović, UCG, Mašinski fakultet
  257. Milica Radulović, UCG, Mašinski fakultet
  258. Veljko Pešukić, UCG, Mašinski fakultet
  259. Srđa Kostić, UCG, Mašinski fakultet
  260. Marko Čepić, UCG, Mašinski fakultet
  261. Stefan Jelovac, UCG, Mašinski fakultet
  262. Danilo Mršović, UCG, Mašinski fakultet
  263. Vladan Jokić, UCG, Mašinski fakultet
  264. Jelena Kostić, UCG, Pravni fakultet
  265. Jovan Vuković, UCG, Biotehnički fakultet
  266. Vladan Radević, UCG, Biotehnički fakultet
  267. Marko Krkalović, UCG Ekonomski fakultet
  268. Aleksandar Đuričanin, UCG Pravni fakultet
  269. Mihajlo Novović, UCG Pravni
  270. Čović Borka, UCG mašinski fakultet
  271. Radomir Krković, UCG mašinski fakultet
  272. Darko Mučalica, Filozofski fakultet
  273. Jelena Bjelica, UCG, Biotehnički fakultet
  274. Aleksandra Minić,UCG Farmacija
  275. Vojin Peković, UCG, Mašinski fakultet
  276. Ivan Šćekić, UCG, Mašinski fakultet
  277. Branimir Baltić, UCG, Mašinski fakultet
  278. Miloš Rajković, UCG, Pravni fakultet-Magistrant
  279. Savić Jovančević, UCG, Mašinski fakultet
  280. Luka Radičević, UCG, Mašinski fakultet
  281. Sanja Kankaraš, Medicinski fakultet u Foči
  282. Jakov Ninković, Pravni fakultet
  283. Valerija Pekić, Pravni fakultet
  284. Nikola Bubanja, UCG, Filozofski fakultet, Istorija
  285. Jovana Sekulić, FTH
  286. Andrija Blečić, UCG, Biotehnički
  287. Nikola Pejović, UCG, ETF
  288. Aleksandar Žižić, UCG, ETF
  289. Đole Lutovac, Univerzitet u Banja Luci, geodezija
  290. Ivana Nišavić, UCG, ETF
  291. Milica Kralj, FTH
  292. Anastazija Đurišić, Pomorski fakultet u Baru
  293. Filip Nišavić, UCG, AF
  294. Aleksandra Marseić, magistrant AF Beograd
  295. Nemanja Jokanović, magistrant AF UCG
  296. Luka Vujović, magistrant Podgorica
  297. Danilo Savović, AF Podgorica
  298. Maja Radonjić, magistrant AF Beograd
  299. Filip Kažić, AF UCG
  300. Miloš Pljevaljčić, Mašinski UCG
  301. Filip Vujović, UCG GF
  302. Nikola Žižak, UCG GF
  303. Luka Šćepanović, UCG GF
  304. Petar Marković, UCG GF
  305. Snežana Simonović, UCG GF
  306. Andrija Rajković, UCG GF
  307. Nikola Domazet, UCG GF
  308. Vlade Bajčeta, UCG GF
  309. Raičević Vuk- DIF
  310. Barjaktarović Danilo- DIF
  311. Vuković Filip- DIF
  312. Šćekić Nikola- DIF
  313. Savović Bojan- DIF
  314. Čađenović Nikola- DIF
  315. Radović Matija- DIF
  316. Džogazović Stefan- DIF
  317. Kontić Maksim   – Energetika i automatika
  318. Knežević Miloš – Energetika i automatika
  319. Vojvodić Nemanja – Studije primijenjenog računarstva
  320. Vojvodić Nikolina – Studije primijenjenog računarstva
  321. Milenković Simo – Energetika i automatika
  322. Kasalica Danilo – Elektronika,telekomunikacije i računari
  323. Vlahović Dijana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  324. Mugoša Milena – Energetika i automatika
  325. Živković Danilo – Energetika i automatika
  326. Rašković Dejan – Energetika i automatika
  327. Krulanović Vasilije – Energetika i automatika
  328. Krulanović Milutin – Energetika i automatika
  329. Pejović Milanka – Energetika i automatika
  330. Nedović Miloš – Energetika i automatika
  331. Aligrudić Jovan – Energetika i automatika
  332. Dragišić Nikola – Energetika i automatika
  333. Bakrač Sara – Energetika i automatika
  334. Stamatović Jana – Energetika i automatika
  335. Dragović Luka – Energetika i automatika
  336. Babić Lazar – Energetika i automatika
  337. Mijušković Jovan – Studije primijenjenog računarstva
  338. Zeković Aleksandar – Energetika i automatika
  339. Čuljković Ružica – Energetika i automatika
  340. Knežević Dimitrije – Energetika i automatika
  341. Bujišić Damjan – Energetika i automatika
  342. Mićunović Vuk – Energetika i automatika
  343. Ostojić Veselin – Energetika i automatika
  344. Portić Kristina – Energetika i automatika
  345. Laušević Tijana – Energetika i automatika
  346. Karadžić Dejan – Energetika i automatika
  347. Azarić Andrija – Energetika i automatika
  348. Mašulović Lazar – Energetika i automatika
  349. Bulatović Maša – Energetika i automatika
  350. Čurović Nemanja – Energetika i automatika
  351. Sandić Mileta – Elektronika,telekomunikacije i računari
  352. Klikovac Igor – Elektronika,telekomunikacije i računari
  353. Joksimović Ivana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  354. Vučinić Tijana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  355. Milanović Vuk – Elektronika,telekomunikacije i računari
  356. Božović Božo – Elektronika,telekomunikacije i računari
  357. Lončar Ivana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  358. Anđušić Tamara – Elektronika,telekomunikacije i računari
  359. Vuksanović Lidija – Elektronika,telekomunikacije i računari
  360. Radonjić Anđela – Elektronika,telekomunikacije i računari
  361. Dangubić Nikola – Elektronika,telekomunikacije i računari
  362. Belević Marko – Elektronika,telekomunikacije i računari
  363. Obradović Mišo – Elektronika,telekomunikacije i računari
  364. Pavićević Filip – Elektronika,telekomunikacije i računari
  365. Banković Lazar – Elektronika,telekomunikacije i računari
  366. Rabrenović Nemanja – Elektronika,telekomunikacije i računari
  367. Roganović Boško – Elektronika,telekomunikacije i računari
  368. Milošević Vasilije – Energetika i automatika
  369. Nišavić Ivana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  370. Zajović Stefan – Elektronika,telekomunikacije i računari
  371. Cerović Milutin – Energetika i automatika
  372. Jakšić Miloš – Energetika i automatika
  373. Bulatović Duško – Studije primijenjenog računarstva
  374. Radojčić Nikola – Elektronika,telekomunikacije i računari
  375. Macanović Luka – Elektronika,telekomunikacije i računari
  376. Strugar Mladen – Energetika i automatika
  377. Stojanović Marko   – Energetika i automatika
  378. Barjaktarević Matija – Elektronika,telekomunikacije i računari
  379. Bujišić Bojana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  380. Bulatović Luka – Elektronika,telekomunikacije i računari
  381. Laban Maša – Elektronika,telekomunikacije i računari
  382. Nikčević Boško – Elektronika,telekomunikacije i računari
  383. Bibić Uroš – Elektronika,telekomunikacije i računari
  384. Vid Krgušić – Energetika i automatika
  385. Jušković Nikola – Elektronika,telekomunikacije i računari
  386. Spajić Kristina – Elektronika,telekomunikacije i računari
  387. Nikodin Peković – Studije primijenjenog računarstva
  388. Lekić Branislav – Studije primijenjenog računarstva
  389. Bandović Luka – Studije primijenjenog računarstva
  390. Marsenić Dejan – Studije primijenjenog računarstva
  391. Ostojić Nikola – Studije primijenjenog računarstva
  392. Unković Jovana – Studije primijenjenog računarstva
  393. Kukuličić Željko – Studije primijenjenog računarstva
  394. Peković Mileta – Studije primijenjenog računarstva
  395. Stojanović Stefan – Studije primijenjenog računarstva
  396. Stanić Miroje – Studije primijenjenog računarstva
  397. Mojašević Radoje – Studije primijenjenog računarstva
  398. Vukićević Nemanja – Studije primijenjenog računarstva
  399. Simović Balša – Studije primijenjenog računarstva
  400. Aković Miljan – Studije primijenjenog računarstva
  401. Jevrić Mihailo – Studije primijenjenog računarstva
  402. Šljivavčanin Vladimir – Studije primijenjenog računarstva
  403. Pajović Marko – Studije primijenjenog računarstva
  404. Vojinović Marina – Studije primijenjenog računarstva
  405. Potpara Nikola – Studije primijenjenog računarstva
  406. Janjušević Goran – Studije primijenjenog računarstva
  407. Vuković Stevan – Studije primijenjenog računarstva
  408. Popović Petar – Studije primijenjenog računarstva
  409. Milošević Stefan – Studije primijenjenog računarstva
  410. Obradović Aleksa – Elektronika,telekomunikacije i računari
  411. Pečurica Filip – Studije primijenjenog računarstva
  412. Bakić Željka – Studije primijenjenog računarstva
  413. Miličić Mirko – Elektronika,telekomunikacije i računari
  414. Manojlović Luka – Elektronika,telekomunikacije i računari
  415. Bujišić Nevena – Elektronika,telekomunikacije i računari
  416. Đurišić Vladimir – Elektronika,telekomunikacije i računari
  417. Lazarević Miloš – Elektronika,telekomunikacije i računari
  418. Rakonjac Teodora – Elektronika,telekomunikacije i računari
  419. Golubović Tijana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  420. Vojinović Ivan – Energetika i automatika
  421. Dukić Viktorija – Elektronika,telekomunikacije i računari
  422. Miloš Bulajić – Studije primijenjenog računarstva
  423. Golubović Pavle – Energetika i automatika
  424. Dragojević Nikola – Elektronika,telekomunikacije i računari
  425. Zogović Jovan – Elektronika,telekomunikacije i računari
  426. Đurđevac Jovana – Elektronika,telekomunikacije i računari
  427. Sandić Aleksandra – Elektronika,telekomunikacije i računari
  428. Braić Milan – Elektronika,telekomunikacije i računari
  429. Vojinović Milica – Elektronika,telekomunikacije i računari
  430. Aleksić Andrija – Energetika i automatika
  431. Žižić Andrijana – Energetika i automatika
  432. Bojić Mihailo – Studije primijenjenog računarstva
  433. Todorović Dragana – Energetika i automatika
  434. Pavle Ljumović- Računarstvo i informacione tehnologije
  435. Bogić Bulatović- Matematika i računarske nauke
  436. Iva Vučićević- Računarstvo i informacione tehnologije
  437. Anđela Jovanović- Matematika i računarske nauke
  438. Ivanka Piper- Matematika i računarske nauke
  439. Đurđina Konatar- Matematika i računarske nauke
  440. Aleksandar Dragaš- Matematika i računarske nauke
  441. Luka Milikić- Matematika i računarske nauke
  442. Jovan Janjušević- Matematika i računarske nauke
  443. Milica Bulatović- Računarstvo i informacione tehnologije
  444. Luka Mugoša- Računarstvo i informacione tehnologije
  445. Sofija Ostojić- Računarstvo i informacione tehnologije
  446. Nikola Cupara- Računarstvo i informacione tehnologije
  447. Jakša Mrdak- Računarstvo i informacione tehnologije
  448. Branko Teofilov- Računarstvo i informacione tehnologije
  449. Danilo Vukčević- Računarstvo i informacione tehnologije
  450. Ivana Bulatović- Računarstvo i informacione tehnologije
  451. Miloš Ostojić- Računarstvo i informacione tehnologije
  452. Miloš Ćupić- Računarstvo i informacione tehnologije
  453. Katarina Bandović- Računarstvo i informacione tehnologije
  454. Ognjen Šubarić- Računarstvo i informacione tehnologije
  455. Andrija Drobnjak- Matematika
  456. Danilo Mirković- Računarske nauke
  457. Teodora Benić- Računarske nauke
  458. Ivana Obradović- Matematika i računarske nauke
  459. Dušan Stamatović- Matematika i računarske nauke
  460. Marina Radulović- Računarske nauke
  461. Milica Stanišić- Matematika i računarske nauke
  462. Miloš Duborija- Računarske nauke
  463. Radoš Čukić- Računarstvo i informacione tehnologije
  464. Teodora Bulatović- Računarske nauke
  465. Lazar Rakonjac- Računarstvo i informacione tehnologije
  466. Mladen Maslak- Računarske nauke
  467. Milovan Kadić- Računarske nauke
  468. Nataša Mijatović- Računarske nauke
  469. Nikola Perunicić- Računarstvo i informacione tehnologije
  470. Martina Bulatović- Matematika i računarske nauke
  471. Savo Drobnjak- Računarske nauke
  472. Velibor Došljak- Matematika i računarske nauke
  473. Vojislav Đilas- Računarske nauke
  474. Vojka Raičević- Matematika i računarske nauke
  475. Pavle Dejanović- Računarstvo i informacione tehnologije
  476. Miloš Komnenović- Matematika i računarske nauke
  477. Dušan Mrdak- Računarske nauke
  478. Anđela Vućić – Računarstvo i informacione tehnologije
  479. Milica Marković- Matematika i računarske nauke
  480. Andrea Krunić- Matematika i računarske naukeslavica
  481. Veselin Planić- Računarstvo i informacione tehnologije
  482. Jovana Velič- Računarstvo i informacione tehnologije
  483. Saša Mišković- Računarstvo i informacione tehnologije
  484. Milena Radanović- Računarstvo i informacione tehnologije
  485. Nataša Musić- Matematika
  486. Danilo Vukčević- Računarstvo i informacione tehnologije
  487. Tijana Dragnić- Matematika i računarske nauke
  488. Predrag Brajović- Računarske nauke
  489. Bogdan Rakonjac- Matematika i računarske nauke
  490. Milan Cvijović- Računarstvo i informacione tehnologije
  491. Luka Božović- Računarske nauke
  492. Anđela Božović- Matematika i računarske nauke
  493. Slavica Kovačević- Matematika i računarske nauke
  494. Danijela Damjanović- Matematika i računarske nauke
  495. Isidora Magdelinić- Matematika i računarske nauke
  496. Ivana Fatić- Matematika
  497. Radunović Ivona- Računarstvo i informacione tehnologije
  498. Nikola Peruničić- Računarstvo i informacione tehnologije
  499. Aleksandra Dedović- Matematika i računarske nauke
  500. Sonja Knežević- Računarske nauke
  501. Vujanović Marina- Matematika i računarske nauke
  502. Dragana Joksimović- Matematika i računarske nauke
  503. Dejan Todorović- Računarske nauke
  504. Lidija Grdinić- Matematika i računarske nauke
  505. Vuksan Dragaš- Računarske nauke
  506. Sara Ćuković- Matematika
  507. Vladimir Bulatović- Matematika
  508. Mileva Tomašević- Matematika i računarske nauke
  509. Dijana Popović- Matematika i računarske nauke
  510. Tijana Cvijović- Matematika i računarske nauke
  511. Anđela Masković- Računarske nauke
  512. Dunja Cmiljanić- Računarske nauke
  513. Jelena Merdović- Matematika i računarske nauke
  514. Miloš Lakićević- Računarske nauke
  515. Aleksa Doderović- Računarske nauke
  516. Marina Vučković- Računarske nauke
  517. Andrijana Blečić- Računarske nauke
  518. Irina Lazarević- Računarske nauke
  519. Nevena Đuričković- Računarske nauke
  520. Ana Manović- Biologija
  521. Uroš Savić- Računarske nauke
  522. Milka Dedeić- Računarske nauke
  523. Ivona Božović- Računarske nauke
  524. Gordana Vuković- Matematika i računarske nauke
  525. Jovana Drašković- Računarske nauke
  526. Luka Šekularac- Matematika i računarske nauke
  527. Tijana Bogavac- Matematika i računarske nauke
  528. Kristina Šćekić- Matematika i računarske nauke
  529. Filip Radonjić- Računarstvo i informacione tehnologije
  530. Jelena Radovanović- Računarstvo i informacione tehnologije
  531. Aleksa Radovanović- Računarstvo i informacione tehnologije
  532. Sanda Piper- Matematika i računarske nauke
  533. Marija Došljak- Matematika i računarske nauke
  534. Nela Babović – Pomorski fakultet
  535. Andrijana Španjević – Pomorski fakultet
  536. Danijela Femić – Pomorski fakultet
  537. Vitko Pljevaljčić – Pomorski fakultet
  538. Petar Durutović – Pomorski fakultet
  539. Branko Osmajić – Pomorski fakultet
  540. Marko Mitrović – Pomorski fakultet
  541. Miloš Kršikapa – Pomorski fakultet
  542. Jovana Boičić – Turizam i hotelijerstvo
  543. Bogdan Femić- Pomorski fakultet
  544. Aleksandra Savić – Turizam i hotelijerstvo
  545. Marija Vujadinović – Turizam i hotelijerstvo
  546. Danijela Ivetić – Pomorski fakultet
  547. Sara Laković – Turizam i hotelijerstvo
  548. Velizar Stanišić – Pomorski fakultet
  549. Luka Stanišić – Pomorski fakultet
  550. Sandra Radević – Pomorski fakultet
  551. Dijana Bećir – Pomorki fakultet
  552. Valentina Lekić – Pomorski fakultet
  553. Zorana Rakočević – Pomorski fakulet
  554. Marko Mićunović – Pomorski fakultet
  555. Momčilo Milićević – Pomorski fakultet
  556. Aleksandar Jokić – Pomorski fakultet
  557. Anđela Jovićević – Pomorski fakultet
  558. Teodora Golubović – Pomorski fakultet
  559. Suzana Vuksanović – Pomorski faklutet
  560. Sandra Zeković – Turizam i hotelijerstvo
  561. Anica Perišić – Pomorski fakultet
  562. Ljeposava Durković – Pomorski fakultet
  563. Anđela Vuković – Pomorski fakultet
  564. Marija Anđušić – Turizam i hotelijerstvo
  565. Marko Matković – Pomorski fakultet
  566. Vuko Ivanović – Pomorski fakultet
  567. Rajko Laban – Pomorski fakultet
  568. Predrag Leković – Pomorski  fakultet
  569. Boban Radević – Pomorski fakultet
  570. Nemanja Kamatina – Pomorski fakultet
  571. Srđan Stupić – Pomorski fakultet
  572. Aleksandar Jokić – Pomorski fakultet
  573. Ivan Jezernik – Turizam i hotelijerstvo
  574. Anastasija Živković – Pomorski fakultet
  575. Božidar Damjanović – Pomorski fakultet
  576. Kristina Krković – Pomorski fakultet
  577. Dejan Todorović – Pomorski fakultet
  578. Jovan Čolović – Pomorski fakultet
  579. Ilija Knežević – Pomorski fakultet
  580. Luka Kovačević – Pomorski fakultet
  581. Jovana Joksimović – Tirizam i Hotelijerstvo
  582. Marija Bulatović – Pomorski fakultet
  583. Radomir Tešanović – Pomorki fakultet
  584. Nikola Bokun -Pomorski fakultet
  585. Jelka Vilotijević – Pomorski fakultet
  586. Andre Marićević- Pomorski fakultet
  587. Milica Radulović – Pomorski fakultet
  588. Vojin Vlaović – Pomorski fakultet
  589. Petar Baltić – Pomorski fakultet
  590. Lazar Sudžum, Elektrotehnički Beograd
  591. Milorad Damjanović, Ekonomski fakultet Geteov Univerzitet u Frankfurtu
  592. Filip Radojević, Univerzitet u Mariboru Fakultet za građevinu, inženjering i arhitekturu
  593. Marko Drinčić Arhitektonski fakultet Beograd
  594. Petar Tadić, Triniti Koledž Dablin, Katedra za matematiku
  595. Milan Šljivančanin Medicinski fakultet Beograd
  596. Helena Strugar, Pravni fakultet Beograd
  597. Jovana Raičević, Farmaceutski fakultet Beograd
  598. Žarko Bratić, Univerzitet u Mariboru, Ekonomsko-poslovni fakultet
  599. Maša Danilović, Filozofski fakultet u Beogradu
  600. Ivanović Isidora, Arhitektonski fakultet Beograd
  601. Miloš Manojlović, Filozofski fakultet u Beogradu
  602. Isidora Ćorović, Poljoprivredni fakultet u Beogradu
  603. Radmila Bulatović, Filološki fakultet u Beogradu
  604. Pavle Gorašević, Elektrotehnički fakultet Univerzitet u Beogradu
  605. Marija Živković, Medicinski fakultet Beograd
  606. Ivana Maljević, elektrotehnički fakultet u Beogradu
  607. Šćepan Gardašević, Arhitektonski fakultet u Beogradu
  608. Goran Gutović, Fakultet Organizacionih Nauka u Beogradu
  609. Teodora Novović, Fakultet bezbjednosti u Beogradu
  610. Jelena Stanić, Univerzitet u Salcburgu, Fakutet političkih nauka
  611. Mina Đurašević, Fakultet za turizam i ugostiteljstvo- AIM, Pariz Francuska
  612. Maša Čolaković-Hemijski fakultet Beograd
  613. Vera Sekulić, Politehnički fakultet Milano
  614. Marija Kostić, Fakultet tehničkih nauka Novi sad